שלח לחבר        שמור במועדפים


שאלה:

תוכלי לפרט לי קצת יותר - מה זה "קונסטלציה משפחתית" ?


תשובה:

"הקונסטלציה המשפחתית" - מביטה מעבר להיסטוריה האישית. היא פותחת את הדלת להסתכלות שונה, חדשה : ההיסטוריה המשפחתית. נתגלו קשרים מרתקים בין העבר להווה. אפשר לחפש את השורש של בעיות רבות איפה שהוא בדורות הקודמים. כל המשפחה, כולל אותנו, מחוברת, על פי רוב, ללא הרגשתנו וללא ידיעתנו אל משפחת המקור שלנו, וזה כולל דורות קודמים. סבל ואשמה מועברים מדור לדור. מדובר על מוות, חוסר צדק, אהבה ויחסים בין אישיים, "מכות" של הגורל. בתחום של ההיסטוריה המשפחתית פועלים חוקים שונים מהחוקים שאנו פועלים לפיהם בדרך כלל.
שאלה:

למי מיועדות הסדנאות?


תשובה:

הסדנאות מיועדות ליחידים ולזוגות אשר מחפשים דרכים "לעבוד" עם הקשיים של החיים, בין אם מדובר במחלות ובין אם מדובר בדפוסי התנהגות "מפריעים".


הסדנאות מתאימות גם למטפלים שונים, העוסקים במקצועות הריפוי – אשר מחפשים דרכים


להרחיב את דרך העבודה שלהם עם המטופלים.


כולם יכולים להרוויח מזה.
שאלה:

האם בן/בת הזוג שלי צריך/צריכה להשתתף?


תשובה:

לא, מאחר וזו שיטה שבה אנשים מהקבוצה מייצגים את המערכת המשפחתית.


למרות זאת, אני ממליצה לבוא ביחד, אם זה אפשרי. כשאנו באים ממשפחה שבה היה סבל למישהו ממשפחת המקור, או הדורות הקודמים, אנו נחפש האם אותו בן זוג לקח על עצמנו את הסבל אשר מונע ממנו להיות נוכח בזוגיות שלו.


יש סדנאות מיוחדות שמיועדות לזוגות.
שאלה:

הורי מתים. אני יכול עדיין לעשות העמדה משפחתית?


תשובה:

כמובן. העבודה עם הקונסטלציה המשפחתית עובדת עם ממד התת-מודע והממד של הנשמה. אלה שהלכו לעולמם הם עדיין חלק מהדינמיקה המשפחתית והשפעתם ניכרת גם היום. כל בן משפחה שאינו נוכח בסדנה, מישהו מהקבוצה מייצג אותו.
שאלה:

עבודה בקבוצה לא מתאימה לי. אפשר לעשות עבודה כזו באופן פרטי?


תשובה:

כן. אפשר לעשות עבודה מקדימה ואולי במשך הזמן תרצה להמשיך בקבוצה. כל אדם, כולל אני, לא רגוע לעבוד בקבוצה. עלי לציין שהקבוצות הן תומכות ואוהבות, והסודיות נשמרת.


בטיפול פרטני אנו נעזרים באביזרים שונים, כמו בובות, כדי לייצג את המערכת המשפחתית. מתאימים את הטיפול והכלים לאדם הספציפי. יש אנשים שלהם מתאים לעבוד בהדמיה . זה מאד עוצמתי, ויש תוצאות טובות.
שאלה:

עבדתי על הרבה נושאים משפחתיים. מה הקונסטלציות יכולות להוסיף לי?


תשובה:

אתה יכול להשתמש בקונסטלציות המשפחתיות ככלי להביט על כל ההיבטים של חייך - מצב העבודה, מצב בריאותי – מחלה כלשהי, יחסך לכסף, או תכונות אופי שיש לך, כמו: עקשנות, יהירות, חוסר שקט, קינאה, כעס.
שאלה:

אני מאומץ, ואינני מכיר את משפחתי המקורית. האם הקונסטלציות המשפחתיות יכולות לעזור לי?


תשובה:

בהחלט! הקונסטלציה תעזור לך להתחבר למי שאתה, לשורשים שלך,ועל ידי כך לפתוח דרך לריפוי. מספר גדול של מאומצים השתתפו בסדנאות ודיווחו על תוצאות חיוביות ששינו את חייהם.
שאלה:

יש לי בעיה של התמכרות לסמים (אלכוהול, או כל דבר אחר). האם אני יכול להשתתף?


תשובה:

כן. אתה רק מתבקש להגיע פיקח באותו יום. רצוי להפסיק להשתמש כמה ימים לפני.
שאלה:

איזו תמיכה אני יכול לקבל אחרי הסדנה?


תשובה:

אפשר לדבר אתי בטלפון או לבוא לפגישה פרטית.
שאלה:

האם אפשר להשתמש בקונסטלציה משפחתית כדי להסתכל על מחלות?


תשובה:

כן, כמובן. הקונסטלציות הראו כי מחלות הן קשורות ישירות לדינמיקות משפחתיות. למרות שהעבודה אינה מבטיחה ריפוי, אנו מגלה את המתח הנפשי שעומד מאחורי המחלה. ריפוי הוא תהליך מאד אישי ולעיתים קרובות כוללת הרבה אספקטים של החיים.
שאלה:

איזה יישומים יש עוד לקונסטלציות ?


תשובה:

אפשר לעשות "קונסטלציות ארגוניות". בצורה דומה – עובדים או מחלקות מיוצגים, והבעיות של העסק מתגלות. אפשר לעזור לאנשי עסקים להגיע ל"רעיון" מדויק יותר של העסק שלהם, כך שהם יכולים לעשות טובות יותר והלביא הרמוניה במקום של דיסהרמוניה.

הסדנאות הבאות

 

הכניסו את שמכם וכתובת הדואר האלקטרוני שלכם וקבלו מידע שוטף אודות הסדנאות הבאות.

קטרינה פרקש - מנחה
רח' בורוכוב 4
קרית טבעון.
טל: 077-7835095
נייד: 052-2488795

Powered by Artvision | Truppo Websites